Obecní úřad Moravany

podatelna@obec-moravany.cz
www.obec-moravany.cz

kontaktikon1

POZOR - čtěte upozornění pro období zvýšeného nebezpečí vzniku požáru v srpnu 2015

Informace pro období zvýšeného nebezpečí vzniku požáru v srpnu 2015

VÝSTRAHA CHMÚ

PVI_2015/50

od pondělí 03.08.2015 10:37 (08:37 UTC)

NEBEZPEČÍ POŽÁRŮ (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ) :

- pro celou CR

od pondělí 03.08.2015 11:30 do odvolání

VYSOKÉ TEPLOTY (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ):

- Praha do 600 m n.m.

- Středočeský do 600 m n.m.

- Plzeňský do 600 m n.m.

- Jihočeský do 600 m n.m.

- Pardubi cký do 600 m n.m.

- Královéhradecký do 600 m n.m.

- Liberecký do 600 m n.m.

- Ústecký do 600 m n.m.

- Jihomoravský do 600 m n.m.

- Zlínský do 600 m n.m.

- Olomoucký do 600 m n.m.

- Moravskoslezský do 600 m n.m.

od úterý 04.08.2015 13:00 do úterý 04.08.2015 22:00

Nad střední Evropou se udržuje nevýrazné tlakové pole. V noci z úterý na středu přejde přes naše území k východu slábnoucí studená fronta. před ní k nám bude zesilovat příliv velmi teplého vzduchu od jihu.

V úterý 4.8. vystoupí maximální teploty na většině území české republiky nad 31°C, mimo Karlovarského kraje a kraje Vysočina.

Slabé srážkové úhrny v předchozím období a nastupující teplý a suchý ráz počasí splňují podmínky pro vznik požárů na většině území České republiky, s vyjímkou některých oblastí v pohraničních horách. Riziko vzniku požárů je největší v nizších polohách, zejména ve středních Čechách a na jižní Moravě. vysoké teploty mohou vést k přehřátí a dehydrataci organi smu.

Je proto vhodné :

- omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodi nách.

- nenechávat děti, ale i zvířata, na přímém slunci, zejména ve stojících automobilech,

- zvýšit konzumaci neslazených neal koholických nápojů bez kofeinu, přednostně neperlivých, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami .

- při pobytu na přímém slunci používat ochranné prostředky (krémy s vysokým uv filtrem, sluneční brýle, pokrývku hlavy) .

- věnovat zvýšenou pozornost malým dětem, nemocným a starším občanům.

Doporučení ke zmírnění vzniku následků vzniku požárů:

- kdekoliv v přírodě nerozdělávat oheň, nekouřit, vyhnout se používání i jiných zdrojů otevřeného ohně.

- v oblastech se zaschlou vegetací a v blízskostí polí s obilím dbát zvýšené pozornosti při pohybu zemědelské mechanizace a automobilové dopravy.

Vydalo: centrální předpovědní pracovi ště CHMÚ - Praha/ Rosa

Ve spolupráci s VGHMÚř http://pocasł . chmi . cz/

Distribuce: cz

Detailní informace naleznete na úřední desce zde v kategori oznámení.

upozorneni vyber poplatky odpady 2019 banner maly   upozorneni svozy odpady 2019 banner maly