POZOR - čtěte upozornění pro období zvýšeného nebezpečí vzniku požáru v červenci 2015

Informace pro období zvýšeného nebezpečí vzniku požáru v červenci 2015

VÝSTRAHA ČHMÚ

číslo: PVI 2015/46

Vydaná: čtvrtek 23.07.2015 10:51 (08:51 UTC)

Na jev: NEBEZPEČÍ POŽÁRŮ (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ):

Praha Středočeský

Plzeňský Jihočeský

Pardubický

Královéhradecký

Vysočina

Jihomoravský

Zlínský

Olomoucký Moravskoslezský od čtvrtka 23.07.2015 11:00 do odvolání

Na jev: VYSOKÉ TEPLOTY (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ):

Jihomoravský od pátku 24.07.2015 13:00 do pátku 24.07.2015 20:00

S okamžitou platností rušíme výstrahu č. 2015/45 Tato výstraha upřesňuje předchozí výstrahu č.45, přidává vysoké teploty a zároveň rozšiřuje území s rizikem vzniku požárů. Přes Polsko bude postupovat k východu tlaková výše, po jejíž zadní straně se na naše území obnoví příliv teplejšího vzduchu od jihu.

V pátek 24.7. vystoupí teploty na jihovýchodě Moravy na 30 až 33 oc.

Slabé srážkové úhrny v předchozím období a pokračující teplý a suchý ráz počasí rozšiřují výstrahu před nebezpečím vzniku požáru na většinu území CR, s výjimkou krajů na severozápadě Cech. Riziko vzniku požárů je největší zejména v nižších polohách zmíněných oblastí.

Možné škody a doporučení ke zmírnění následků jevu:

Vysoké teploty mohou vést k přehřátí a dehydrataci organismu.

Je proto vhodné?

- Omezit tělesnou zátěž, používat ochranné prostředky

(krémy s vysokým UV filtrem, sluneční brýle, pokrývku hlavy), doporučuje se nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách.

- Pít dostatečné množství nápojů, nealkoholických a bez kofeinu.

- Nenechávat děti a zvířata na přímém slunci, zejména ve stojících automobilech.

Možné škody a doporučení ke zmírnění následků vzniku požárů:

++- V přírodě nekouřit a nerozdělávat oheň!

Vydalo: Centrální předpovědní pracoviště CHMÚ - Praha/Josef Hanzl Ík ve spolupráci s VGHMÚř

Detailní informace naleznete na úřední desce zde v kategori oznámení.

upozorneni vyber poplatky odpady 2019 banner maly   upozorneni svozy odpady 2019 banner maly