Obecní úřad Moravany

podatelna@obec-moravany.cz
www.obec-moravany.cz

kontaktikon1

Informace náměstka hejtmana k omezení veřejné dopravy v době nouzového stavu

Od soboty 28. března bude omezena krajská veřejná doprava. Autobusy o víkendech nepojedou vůbec

Pardubický kraj – Pardubický kraj se společně s dopravci dohodl na omezení veřejné dopravy, které začne platit v sobotu 28. března. Změna jízdních řádů se dotkne autobusové i železniční přepravy, která není v tuto chvíli v souvislosti s mimořádnými opatřeními téměř využívána. Víkendové autobusové spoje jsou zrušeny bez náhrady až do odvolání.

„Omezení volného pohybu osob nám nyní nedává jinou možnost než výrazně snížit počet spojů v našem regionu. Celá řada autobusů, ale i vlaků zeje prázdnotou a vozíme vzduch. Lidé, pokud vůbec cestují, využívají vlastních vozidel. Již v první polovině března jsme proto v autobusové dopravě přešli na prázdninový režim. V tuto chvíli jsme však nuceni přejít k dalšímu omezení, které znamená snížení základní autobusové obslužnosti v pracovním týdnu zhruba na 40 procent oproti normálnímu stavu. Zásadní informace pro občany je, že od soboty 28. března budou zrušeny všechny víkendové autobusové spoje, a to až do odvolání. Další změny se dotknou také spojů na železnici. V týdnu pojede přibližně 80 procent spojů a o víkendech přibližně polovina oproti základnímu provozu. Chceme ovšem za všech okolností zajistit především dopravu do zaměstnání,“ sdělil náměstek hejtmana zodpovědný za dopravu a dopravní obslužnost Michal Kortyš s tím, že změněné autobusové jízdní řády budou k dispozici nejpozději od pátečního odpoledne.

Podle hejtmana Martina Netolického se v rámci celé republiky nejedná o ojedinělý krok. „Obdobná opatření jsou také postupně zaváděna v ostatních regionech. Kvůli malé využitelnosti a obsazenosti spojů jsme bohužel nuceni přistoupit k jejich výrazné redukci. Za případné komplikace, vzniklé tímto opatřením, se předem omlouváme. Mohu ovšem garantovat, že jakmile se situace dostane do normálních kolejí, pak se vrátíme k původnímu rozsahu dopravní obslužnosti podle jízdních řádů platných před koronavirovou krizí,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který také připomněl, že i nadále platí dříve vydaná opatření. „Jedná se o zákaz nástupu a výstupu předními dveřmi ve všech autobusech v rámci systému IDS IREDO, což znamená, že cestující nebudou ani nadále odbaveni řidičem či odbavovacím zařízením ve vozidle. Dopravcům jsme také doporučili, aby zabránili obsazování prvních sedadel za řidičem. Jedná se nám především o zajištění bezpečnosti jak cestujících, tak samotných řidičů,“ doplnil hejtman a předseda krajské bezpečnostní rady Martin Netolický.

„Narychlo s dopravci sestavujeme jízdní řády tak, aby se většina lidí dostala do práce a z práce ranní směny. Tam, kde bude hrozit větší výpadek, budeme pružně reagovat. Upravené jízdní řády budou k dispozici na webových stránkách www.portal.idos.cz . Prosím, aby si lidé přes víkend ověřili, jestli jim spoje v pondělí pojedou nebo naopak, a stihli se tak včasně zařídit,“ zakončil Michal Kortyš.

Upravené jízdní řády a aktuální informace naleznete na internetové adrese: www.portal.idos.cz nebo na call centru OREDO tel.: 491 580 333

Zrušení víkendových autobusů

informace namestka hejtmana k omezeni verejne dopravy v dobe nouzoveho stavu

Oficiální znění je možné přečíst nebo stáhnout na ÚŘEDNÍ DESCE v kategorii "OZNÁMENÍ ".

POPLATKY A SVOZ ODPADU 2020

!!! POZOR !!!
POPLATEK ZA ODPADY
JE SPLATNÝ JEN
DO 31. 5. 2020

Z provozních důvodů se poplatky za odpad vybírají

3. 2. 2020 - 30. 4. 2020

na obecním úřadě v Moravanech ve dnech:

pondělí a středa
8,00 – 11,00
13,00 – 17,00
úterý a čtvrtek
8,00 – 11,00.

CENA ZA ODPADY 2020

500,- Kč fyzická osoba přihlášená k trvalému pobytu v obci Moravany, Moravanský, Turov, Platěnice, Čeradice.
500,- Kč fyzická osoba bez trvalého pobytu v obci, která na území obce vlastní stavbu nebo byt, kde není přihlášena k trvalému pobytu žádná fyzická osoba.

- v některých případech je možné zajistit osvobození od poplatků, více informací naleznete v dokumentaci pod odkazy v závěru této zprávy

Květen

Červen